תוכנת הנהלת חשבונות חינם – המלצות וטיפים על שירותים

יש לכם עסק? אתם צריכים לנהל את הקבלות והחשבוניות השונות ואפשר להשתמש בשירותי תוכנת הנהלת חשבונות חינם. כיום רוב התוכנות ניתנות לשימוש באינטרנט ולא הורדה.

הנה הכל מה שאתה צריכים לדעת, איך להנות משירותי הנהלת חשבונות בחינם ועוד.

מה זה תוכנת הנהלת חשבונות?

תוכנת הנהלת חשבונות היא תוכנה שמאפשרת לכל עסק, בין הם הוא עצמאי או חברה, או תאגידים אחרים, לרשום את כל ההכנסות וההוצאות של העסק. אם יש לכם עסק, בוודאי שאתם יודעים שאתם חייבים לנהל את ספרי העסק לפי חוק.

התוכנה מאפשרת להוציא קבלות, חשבוניות מס, הזמנות, חשבוניות עסקה, חשבוניות זיכוי, הצעות מחיר, לקוחות, ספקים ועוד. אם אתם עובדים עם רואה חשבון או יועץ מס שעושה לכם גם הנהלת חשבונות, אז ייתכן כי זה יתאים להם יותר מאשר לכם.

תוכנת הנהלת חשבונות עוזרת גם לנהל טוב יותר את העסק, בצורה מבוקרת יותר, כולל צפייה בנתוני הכנסות והוצאות ובכלל גם דיווחים לרשויות ויצירת דוחות תקופתיים או שנתיים.

מהי תוכנת הנהלת חשבונות חינם?

תוכנה לניהול חשבונות בחינם היא אותה תוכנה שמוצעת בחינם לחלוטין או לפי מסלולים שונים כאשר אחד המסלולים הוא חינם.

למי זה מתאים?

כל אחד שהוא מנהל עסק או מי שעוסק בתחום הפיננסים או ניהול עסקי אצל העסק.

האם זה לגמרי בחינם?

תוכנות הנהלת חשבונות ניתנות חינם בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי הגורם שעומד מאחורי התוכנה. יש תוכנות שניתנות בחינם לאוכלוסייה מסויימת ויש כאלו שניתנות חינם לפי חבילות או מספר מסמכים.

כמה כסף חיסכון לעומת בתשלום?

תוכנות הנהלת חשבונות נבדלות זו מזו בהתאם לכמות המשתמשים, כמות התחומים שהתוכנה כוללת (למשל האם זה כולל גם חשבות שכר, ניהול לקוחות, ניהול פרוייקטים וכד') והערך שהן נותנות לעסק.

המחיר יכול להיות כמה עשרות שקלים בחודש לבין כמה מאות שקלים בחודש – וזה סך החיסכון לעומת תוכנה חינמית.

אבל, בכל מקרה החברות שמפתחות את התוכנה,, מציעות שירותים נלווים בתשלום נוסף כמו דו"ח שנתי, הגשת בקשות וכד'.

איפה אפשר לקבל תוכנת הנהלת חשבונות חינם?

תוכנת הנהלת חשבונות ראשונה מומלצת היא סאמיט (Sumit) (לשעבר OfficeGuy), היא מציעה חבילה חודשית חינם של הוצאות 10 חשבוניות חינם וגם 10 סליקות חינם (אשראי, הוראת קבע או מס"ב). אפשר להירשם כאן באתר כדי להנות מההטבה בחינם.

תוכנה נוספת מעולה נוספת היא פאואר לינק (Powerlink) כאן באתר, המציעה כלי ניהול לקוחות, הוצאת חשבוניות עסקה, חשבוניות מס, קבלות ועוד.

תוכנה נוספת להנהלת חשבונות היא YPAY. מיועדת לשימוש עצמי, מאפשרת הפקת מסמכים אונליין וניתנת ללא עלות (בחינם). ניתן להיכנס לאתר האינטרנט כאן.

אילו חלופות יש בתשלום?

בשוק קיימות עוד מגוון של חברות כמו חשבשבת, חשבונית ירוקה, רווחית, כספית, iCount, Ucan2, EZcount, עסקית, רמפלוס, סאפ (SAP) ועוד. אה.. כמובן יש גם תוכנות הנהלת חשבונות חינם גם בשפה אנגלית, למשל עבור סטארטאפים או עסקים שמתנהלים עם לקוחות מחו"ל.