בדיקת קורונה בחינם – איפה ואיך עושים?

רוצים לעשות בדיקת קורונה כדי לדעת האם נדבקתם או שאינם מרגישים טוב? אפשר לערוך בדיקה לקורונה בחינם. הבדיקה מספקת תשובה חיובית או שלילית.

הנה מה שאתם צריכים לדעת.

מהי בדיקת קורונה?

בדיקת קורונה, כלומר בדיקה רפואית המאפשרת לדעת האם אדם נדבק בנגיף הקורונה החדש (COVID-19). יש סיבות ברורות לכך, גם לפי הוראות החוק וגם בגלל הרצון לדאוג לבריאות שלכם ושל הסובבים אתכם, במיוחד המשפחה.

בדיקה לקורונה נעשית באמצעות דיגום שאורך מספר דקות. באמצות שימוש במטוש (מקלון עם צמר גמן בסוף) והעברה בחלל הפה בקירון הגרון וגם בנחיריים באף. בסוף המטוש עובר לבחינה.

הבדיקה נעשית על ידי קופות החולים לאומית, מכבי, מאוחדת או כללית – באמצעות אחת מתחנות הדיגום שלהם ברחבי הארץ.

בדיקת קורונה חינם

הבדיקה לבירור האם נדבקתם בנגיף הקורונה נעשה בחינם, במימון משרד הבריאות.

איך עושים בדיקת קורונה?

כדי לעשות בדיקת קורונה, אתם צריכים לוודא שיש לכם תסמיני קורונה, כלומר אחד מהתסמינים: חום מעל 38 מעלות, שיעול, עיטוש, קשיי נשימה, קוצר נשימה או שינוי או אובדן חוש הטעם או הריח (בלי נזלת בתור תסמין בודד).

לאחר מכן יש לקבל הפניה מרופא המשפחה שלכם בקופת החולים, בלי הגעה לקופת החולים. לצורך בירור וקבלת הפנייה, יש לפנות למוקדי קופות החולים – כללית 2700*, מכבי 3555*, מאוחדת 3833* או לאומית 507*.

לאחר שמקבלים את ההפנייה, הרופא יכוון אתכם לאיזו תחנת דיגום ללכת.

אין צורך להיות בבידוד לאחר הבדיקה, אלא אם הייתם חשופים לחולה מאומת. ואז יש לשהות בבידוד בית גם אם התשובה שלילית, למשך 14 ימים.

במקרים מסויימים, גם ללא תסמינים אפשר לקבל בדיקת קורונה חינם. כמו בני משפחה של חולה מאומת וכד'.