הר הביטוח – איך למצוא בחינם את כל הביטוחים שנרכשו (איתור ביטוחים כפולים)?

חושבים שיש לכם ביטוחים כפולים או שאינכם זוכרים את כל מוצרי הביטוח שרכשתם? הכירו את אתר הר הביטוח הממשלתי שעוזר לכם. המערכת מוצאת את כל הביטוחים שכל מבוטח קונה.

אז איך בודקים את זה ללא תשלום? הנה מדריך מקצועי.

מה זה הר הביטוח?

הר הביטוח הוא מערכת איתור ביטוחים כפולים של משרד האוצר (רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון) המאפשר לכל אזרח במדינת ישראל לחפש את כל מוצרי הביטוח שרכש וגם כדי לאתר מוצרים עם אותו כיסוי ביטוחי. ניתן לאתר במערכת ביטוח רכב (חובה או רכוש צד ג' או מקיף), ביטוח דירה, ביטוח עסק, ביטוח חיים (עם וללא חיסכון) וגם ביטוח בריאות.

במהלך השנים, אנחנו רוכשים מוצרי ביטוח שזקוקים להם, לעיתים אנחנו שוכחים על קיומם ולפעמים גם מציעים לנו לרכוש ביטוח נוסף ואז יכול להיווצר מצב של כפל ביטוחי. זאת אומרת, 2 ביטוחים זהים עם אותו כיסוי ביטוחי.

כאשר נוצר מצב של ביטוחים כפולים, לרוב משלמים פעמיים על אותו ביטוח ולרוב מדובר על בזבוז כסף משמעותי. אתר הר הביטוח גם עוזר לנו למצוא את כל הביטוחים הפעילים וגם לחשוף מצב של כפל ביטוחי.

הר הביטוח חינם

הר הביטוח הוא מנוע המאפשר איתור ביטוחים כפולים בחינם בפרט ואיתור ביטוחים של המדינה, והכל ללא צורך בסיוע של גורם חיצוני או איש מקצוע – לצפייה לבד ופשוט בחינם.

למי זה מתאים?

כל אדם שחושב שהוא משלם הרבה כסף על ביטוח, או שאינו זוכר את כל מוצרי הביטוח שרכש או שחושש שהוא משלם פעמיים על אותו ביטוח.

האם זה לגמרי בחינם?

כן! אתר הר הביטוח הממשלתי הוא חינם לגמרי. אין הגבלה על מספר הפעמים שניתן להיכנס ולצפות בנתוני המערכת.

חשוב להיזהר, יש אתרים מתחזים לאתר הממשלתי ולוקחים פרטים אישיים של המשתמשים. לאחר מכן, לאותם גורמים יש מספיק מידע כדי למצוא במקומכם את הביטוחים שלכם. חלק מהם גובים על כך כסף וחלק מעבירים את המידע לסוכני ביטוח או חברות ביטוח.

איך לאתר ביטוחים ובפרט ביטוחים כפולים?

על מנת שתוכלו לאתר ולמצוא את כל מוצרי הביטוח שרכשתם וגם את הביטוחים הכפולים, עליכם להיכנס לאתר הר הביטוח הממשלתי של משרד האוצר בכתובת הזו: harb.cma.gov.il. שימו לב שזה עם סיומת gov שזה אומר כי מדובר את אתר ממשלתי.

לאחר מכן עליכם לבחור האם ברצונכם לחפש ביטוחים על שמכם או על שם קרוב משפחה שנפטר.

האתר הממשלתי יבקש מכם להזין מספר תעודת זהות, תאריך הנפקת ת.ז., 2 שאלות אבטחה (דרכון ויציאה מהארץ). לאחר מכן, המערכת תחפש את כל הביטוחים שיש על שמכם ותנסה למצוא אם יש לכם ביטוח כפול.

אם מצאתם את הביטוח הכפול, תוכלו לפנות אל חברת הביטוח המופיעה במערכת על מנת לברר מה ניתן לעשות עם הביטוח והאם הוא נחוץ. כמו גם, האם לרכוש אותו ככיסוי משלים אצל חברה אחת ועוד.