שיחות טלפון חינם – איך להתקשר ולקבל שיחות ללא תשלום?

מחירי הסלולר בישראל לא גבוהים מהותית בהשוואה למה שהיה בשנים קודמות, אבל אפשר לבצע שיחות טלפון חינם, בין אם בארץ, מחו"ל לישראל או מישראל לחוץ לארץ. רוב השיחות יכולות להתבצע דרך רשת האינטרנט.

הנה מה שאתם צריכים לדעת.

קצת על שיחות טלפון

בישראל מחירי הסלולר לא גבוהים, אם משווים זאת כמובן לשנים שלפני שנכנסו לשוק חברות הסלולר החדשות והראשונה בהם גולן טלקום. שיחות הטלפון מבצעות על גבי רשת הסלולר של חברת התקשורת ועל כך אנחנו משלמים כסף.

עם כניסת חברות הסלולר, הפסקנו לשלם לפי מספר דקות, ושילמנו לפי חבילות ללא הגבלה. אבל בד בבד רשת האינטרנט התפתחה, וגם יותר ויותר נעשה שימוש במכשירי טלפון ניידים, כאשר בעיקר הם סמארפונים (מכשירים חכמים).

שיחות טלפון חינם

עקב התפתחות האינטרנט, שירותים חדשים נוצרו על גביה ונעשה פחות שימוש ברשתות התקשורת הרגילות. קיימים שירותים שמאפשרים לבצע שיחות מטלפון לטלפון, ללא צורך ברשת הסלולר – בחינם.

השירות ניתן בעיקר על גבי אפליקציות שונות ברשת האינטרנט. אפשר לדבר חופשי עם טלפון קווי נייד או נייח, להתקשר לחברים או לקבל מהם שיחות. לא משנה את השיחה בתוך הארץ, מישראל לחו"ל או מחו"ל לישראל.

איך לבצע שיחות טלפון חינם?

כדי לבצע שיחות טלפון, צריך להשתמש באחת האפליקציות הבאות, להוריד ולהתקין אותם ואז תוכלו לבצע שיחות קוליות (ואף שיחות וידאו) בקלות, בחינם ובמהירות. הנה הרשימה ללא תשלום:

  • וואטסאפ (WhatsApp) – אחת האפליקציות הפופולאריות ביותר בעולם. אפשר פשוט לגשת לאיש קשר, ואז ללחוץ על הסמליל של טלפון כדי לחייג לאותו איש קשר נמען.
  • טלגרם (Telegram) – טלגרם זוהי אפליציה פופולארית נוספת ומאפשרת לבצע שיחות פרטיות עם אנשי קשר. כדי להתקשר, עליכם לגשת לאיש הקשר הרלוונטי, להיכנס לשיחת צ'אט עימו, פרטי איש הקשר ואז לחיצה על סמליל הטלפון כדי להתקשר.
  • פייסבוק מסנג'ר (Facebook Messenger) – לפייסבוק יש אפליקציה ייעודית של צ'אטים והיא מאפשרת לבצע שיחות קוליות בקלות. בשונה מהקודמות, כאן לא מתבצע לפי מספר טלפון, אלא לפי חשבון פייסבוק. כדי להתקשר, צריך לבחור בחבר הפייסבוק שאליו רוצים להתקשר ואז ללחוץ עליו ועל כפתור החיוג.
  • גוגל הנגאאוט (Google Hangouts‏) – לגוגל יש שירות המאפשר שיחות קוליות באמצעות אפליקציית חייגן הנגאאוט. כדי להתקשר, נכנסים לאפליקציה, בוחרים איש קשר ומחייגים אליו.
  • סקייפ (Skype) – האפליקצה הותיקה מהם, היא הסקייפ של מיקרוסופט. מדובר במקור על שירות שיחות והודעות מיידיות בינלאומיות. כדי להתקשר, יש לגשת ללשונית שיחות, לבחור באיש קשר וללחוץ על הסמליל שפורפרת להתקשרות.
  • וייבר (Viber) – וייבר זו אחת האפליקציות להודעות מיידיות כמו וואטסאפ והיא מבין הראשונות שהשיקה את השירות של שיחות קוליות. כדי להתקשר, יש לגשת לאיש הקשר, ואז ללחוץ סמל ההתקשרות עימו.
  • ליין (LINE) – ליין זוהי אפליקציה דומה מאוד לוויבר המאפשרת שיחות קוליות ווידאו. כדי להתקשר עם איש קשר, צריך לגשת אליו דרך האפליקציה ואז ללחוץ על סימן השפורפרת.
  • וויצ'אט (WeChat) – אפליקציה סינית, אבל טובה לשיחות קוליות. כדי לבצע שיחות, יש לבחור באיש הקשר וללחוץ על סמל שיחות עימו.