אתרי סרטונים להורדה חינם בלי זכויות יוצרים

רוצים למצוא סרטונים להורדה חינם? יש מאגרי מידע ואתרי אינטרנט ששם אפשר להוריד בחינם סרטונים וקליפים לשימוש חופשי ללא זכויות יוצרים. אפשר לעשות בהם שימוש למטרות רבות כמו מסחר, שיווק ופרסום ועוד.

כך אפשר למצוא אותם בקלות.

מהם סרטונים להורדה וזכויות יוצרים?

סרטונים להורדה הם סרטונים שאפשר להוריד אותם ולהשתמש בהם לפי הרישיון וזכויות היוצרים שנקבעו וניתנו למשמש בהם. אם אתם מחפשים סרטונים או קליפים לצרכים פרטיים או אישיים, או לצרכיים עסקיים ולמסחר, ייתכן כי תרצו להוריד סרטונים מקצועיים, יפים ואיכותים שמתאימים לכם במיוחד.

לפני שאתם מורידים או משתמשים בסרטונים, מומלץ תמיד לעיין בזכויות היוצרים של הסרטונים ולא להוריד כל סרטון או קליפ באינטרנט. כברירת מחדל, אסור להשתמש בסרטונים שמצאתם דרך גוגל תמונות, פייסבוק, וואטסאפ, אינסטגרם ואתרים אחרים.

זכויות היוצרים של הסרטונים (וגם התמונות) נקבעות לפי דרגות של קריאייטיב קומונס (Creative Commons). לפיהם קיימות 4 רישיונות שימוש ודרגות ייחוס והם: דרישת ייחוס ומתן קרדיט (BY), שימוש לא מסחרי (NC), שיתוף זהה (SA), איסור יצירה נגזרת (ND).

כל סרטון יכול להיות עם שילוב של 4 ייחוסים אלו. למשל סרטון שיש לו ייחוס BY-NC – הוא סרטון שחובה לתת קרדיט ליוצר והוא ניתן לשימוש פרטי בלבד.

סרטונים להורדה בחינם

אז איך להוריד סרטונים חינם? עליכם לחפש סרטונים עם ייחוס שהוא CC0 שהיא נחלת הכלל. ייחוס CC0 מאפשר שימוש חופשי (ללא הגבלה) ובחינם לסרטונים המסומנות על ידו.

כך שאם מצאתם סרטון אשר לו ייחוס זה – אתם יכולים להוריד אותו בחינם, ללא צורך במתן קרדיט, לשימוש פרטי ומסחרי וגם יכולים לעשות שינויים לאותו סרטון.

האם זה לגמרי בחינם?

כן! לא צריך לשלם בכלל כסף על הורדה ועל שימוש בסרטונים אלו. אבל, תוכלו גם למצוא באתרים אלו אפשרות להורדה בתשלום.

איך להוריד סרטונים חינם?

אפשר להוריד בחינם סרטונים ללא זכויות יוצרים דרך אתרי סרטונים מיוחדים או דרך מאגרי סרטונים, שמאפשרים לעשות חיפוש והורדה של אום הסרטונים בצורה חופשית. עם זאת, תמיד מומלץ לוודא שהסרטון הזה ניתן לשימוש חופשי וחינמי לפי ייחוס CC0.

הנה רשימה של אתרים ושל מאגרי סרטונים להורדה חינם:

  1. Pixabay – הוא אחד המאגרים הפופולאריים ביותר בעולם, יש המון סרטונים להורדה.
  2. Pexels – מאגר ידוע נוסף המציע תמונות וסרטונים להורדה חופשית.
  3. Videezy – אתר להורדה של סרטונים גם לשימוש עסקי ומסחרי.
  4. Coverr – הוא אתר פופולארי נוסף שמציע הורדה של סרטונים איכותיים בחינם לפי חיפוש או לפי קטגוריות מיוחדות בו.
  5. Life of vids – עוד מאגר טוב להורדה של תכני וידאו חופשיים.
  6. Videvo – אתר אינטרנט נוסף לחיפוש סרטונים ולניווט לפי נושאים.
  7. Mixit – מאגר נוסף להורדה של קליפים ותכנים באופן חופשי.
  8. Vidsplay – עוד אתר בו תוכלו להוריד בחינם.