ווינדוס 10 (Windows) להורדה ושדרוג בחינם – איך לעבור מגרסת וינדוס 7 או 8.1?

מיקרוסופט כבר הודיעה מזמן כי הפסיקה את התמיכה שלה בגרסת וינדוס 7, זה הזמן להוריד ולשדרג למערכת ההפעלה ווינדוס 10 (Windows 10). מדובר על המערכת העדכנית ביותר של מיקרוסופט.

כל מה שאתם צריכים לדעת על הורדה, שדרוג והתקנה של מערכת ההפעלה.

מהי ווינדוס 10?

וינדוס 10 (Windows 10) היא מערכת ההפעלה העדכנית ביותר של חברת מיקרוסופט. המערכת הושקה לציבור הרחב עוד בשנת 2015 והיה ניתן לשדרג אליה בחינם מכל מערכת הפעלה אחרת של מיקרוסופט בכמה לחיצות כפתור.

עם השנים, המערכת צלחה והחלו מחשבים חדשים לצאת רק עם מערכת הפעלה זו. כאשר המערכת הפופולארית הייתה דווקא וינדוס 7. החל מתאריך 14 בינואר 2020, מיקרוסופט סיימה את מתן התמיכה שלה למערכת וינדוס 7 – ללא תמיכה, ללא עדכונים נוספים, ללא עדכוני אבטחה – בקיצור.. דבר שלא מומלץ.

וינדוס 10 בחינם

ניתן לרכוש מחשבים חדשים עם וינדוס 10 או לשדרג למערכת ההפעלה הזו בתשלום.. אבל טריק קטן יאפשר לכם לשדרג בחינם – באופן חוקי – היישר מאתר האינטרנט של מיקרוסופט.

למעשה, ניתן להוריד כלי ליצירת מדיה (קובץ ISO) של ווינדוס 10, המאפשר לשדרג היישר ממערכות הפעלה ישנות כמו וידנוס 7 או וינדוס 8.1. הסבר על כך בהמשך הכתבה.

ווינדוס 10
ווינדוס 10

למי זה מתאים?

לכל מי שיש מערכת הפעלה ישנה של וינדוס כמו וונדוס 7, 8.1, XP וכדומה.

האם זה לגמרי בחינם?

כן! אם את/ה רוצה להתקין את Windows 10 במחשב, אפשר להוריד את הכלי ולהתקין את המערכת. חשוב לציין כי הכלי הוא רשמי וחוקי, הקישור מפנה לאתר האמיתי של מיקרוסופט.

כמה כסף חיסכון לעומת בתשלום?

ווינדוס 10 לבית עולה 700 ₪, וינדוס 10 פרו עולה 1,000 ₪ (999.90 ש"ח ליתר דיוק).

מדובר על חיסכון של מאות שקלים לפחות.

איך להוריד ולהתקין וינדוס 10 בחינם?

להורדה של ווינדוס 10 בחינם, ניתן להיכנס לאתר האינטרנט בקישור זה. לאחר מכן, לחצו על "הורד כעת את הכלי", לאחר מכן לחצו על הכפתור הפעל. בדף תנאי הרישיון צריך לקרוא ואז להסכים.

לאחר מכן, בדף מה ברצונך לעשות, יש לבחור באפשרות "שדרג מחשב זה עכשיו" ולאחר מכן יש ללחוץ על הבא. בהמשך הכלי ידריך איך לפעול בכל שלב לאורך כל התהליך.

כאשר תהיו מוכנים, יש לבחור באפשרות התקן. תהליך ההתקנה לוקחת זמן מה, במהלכה המחשב יופעל מחדש מספר פעמים. כדאי לוודא שהמחשב לא יתכבה וכי יש לו מתח חשמל מספק או סוללה מספיקה במחשב נייד.

זה הכל, לאחר תהליך ההתקנה, המערכת החדשה תוצג ואפשר יהיה לעבור לחלק הגדרות כדי להתאים אותן לאופן השימוש במחשב.

מומלץ מאוד: לשמור את הקבצים והמסמכים השונים מראש על גבי אחסון בענן כמו OneDrive, Google Drive או Dropbox וכדומה.

אגב, אפשר גם לשדרג למערכת הפעלה ווינדוס 11 החדשה יותר.